Vincent

(Upozorňuji, že tento text obsahuje spoilery.)

-Interpretace hrdiny:

vincent01_small

Věk: 21 let

Výška: 171 cm

Oči: Zelené

Kategorie: Slabý

Udán v procentech cechu: 14%

Zaměření: Učedník vody

-Nejvíce proslaven: Spojením dvou myslí bez žádných negativních jevů.

Mistři v učení: Nataša, Falvir Učitel

Popis: *Trochu si odsedl, měl ošuntělý rifle a proužkovanou košili. Přisedl jsem si a opřel meč v koženým pouzdře o rameno. Po očku mě pozoroval, já jeho taky. Měl ostře řezanou tvář a zelený oči, takovej ten typ, co se líbí mladejm holkám.* 

Z knihy Muž, který se modlil

Vincent má černé vlasy a chodí nahrbený, jakoby ho tížily myšlenky. Když se usměje, rozzáří se celý svět a jakoby se změní. Ne fyzicky, spíše mentálně, člověk má v jeho společnosti dojem, že je vše v pořádku a že nemusí mít zas tak velké starosti.

Životopis: Vincent je zdravý a šikovný muž sotva několik let po pubertě. Hodně studoval a jeho přirozená zvědavost ho nutila hledat nové informace, aby věděl víc, než ostatní. Líbilo se mu znát něco co jiní ne. A takto ještě za studií potkal Natašu. Objevila v něm potenciál a skutečně, nebýt jí, stal by se brzo Vincent neiniciovaným vědmákem a tedy nebezpečným sám sobě.

Nataša ho iniciovala, při jedné jejich společné chvilce, skoro si toho ani nevšimla a najednou to bylo tady. Ve Vincentovi se začínala kumulovat moc, jakoby ani nepocházela z tohoto světa. Nebylo pro něj snadné to přijmout, ale když k tomu jednou došlo, musel to jenom akceptovat. A naučil se to mít rád, vždyť opravdu dokázal něco, co jiní ne, to si přece vždycky přál. A Nataša se ukázala být obrovským zdrojem informací. Vincent přestal chodit do školy, protože jí začal považovat za zbytečnou, a plně se věnoval domácímu studiu u své milenky a Učitele, se kterým ho seznámila.

Jenže brzy se ukázala i odvrácená stránka Vědmáků, a tím byl cech. Zjistil, že na ulicích není tak bezpečno, že ho občas pronásledují podivné pohledy, že je vyvržencem společnosti. A když se mu přestala Nataša ozývat, oznámil jí jeho společný přítel, že ji chytil cech. Co jiného byste udělali na jeho místě, na místě mladého chlapa zamilovaného do čarodějky. Rozhodl se pro pomstu, ale protože byl inteligentní a slušně vychovaný, nejdřív začal nenásilně. A to ho zapletlo do opravdu velikých problémů.

Speciální předměty: Modrý hladký kámen s přírodně vytvořeným trojúhelníkem uvnitř.

Smrt: Zabit ve chvíli naprosté spokojenosti, po získání svého nového těla.

<zpět>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *