Mechromancer

(Upozorňuji, že tento text obsahuje spoilery.)

-Interpretace hrdiny:

mechromancer01_small

Věk: 71 let

Výška: 163 cm

Oči: Hnědé

Kategorie: Průměrný

Udán v procentech cechu: 25%

Zaměření: Mistr ovládání mechaniky a znalec zrcadel.

Nejvíce proslaven: Svým zvláštním uměním

Mistři v učení: Neznámý heretik.

Popis: Známý taktéž jako Odemykatel, vlastním jménem Jiří Adruč, postarší muž zvrásněný jako jablko zapomenuté na slunci, shrbený a třesoucí se. Oblečený ve volném šedém hávu podobný kimonu s úzkými rukávy. Má skřehotavý, nepoužíváním zastřený hlas a občas trpí chronickou nedoslýchavostí.

Životopis: jako mladík zažil druhou světovou a stroje, které dělaly z jeho spolubojovníků během pár sekund fašírku, se mu zhnusily do morku kostí. Sám neví, jaký heretik ho inicioval, ale byl ponechán sám sobě, aby se vypořádal s Temnotou ve své hlavě a že to byla práce v těch podmínkách, v jakých musel přežívat. Netušil, co vědmáci dokáží, nevidí aury, neumí vytvářet psychické štíty, neumí mnoho co ostatní zvládnou malíčkem, to proto, že on nerozumí elementům a kdyby měl být do některého zařazen, tak je to země. Ale dokázal zastavit tank, ochočil si ho a pomalu, kousek po kousku, začal zvládat ovládat mechaniku. Nebylo to tak těžké, ale mělo to i svou stinnou stránku – jakmile byl v blízkosti nějaké, nedokázal se uklidnit. Nemohl spát, i když byly vedle něj jenom stojací hodiny. Nakonec to dopadlo tak, že bydlí ve dvou domech. V jednom žije a ve druhém, naprosto prázdném, spí.

Po válce nastoupil do Národní knihovny stejně jako Falvir a stali se dobrými přáteli. Vždy si rozuměli a jak stárli, jejich vztah se upevnil a Falvir mu jednoho dne představil Ragnara. Že prý má pro něj zajímavou nabídku. A skutečně měl, takovou, na kterou musel Mechromancer kývnout.

Speciální předměty: Zrcátko.

Smrt: Pří útoku na cech, zabit jedním z golemů.

<zpět>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *