Muž, který se modlil

Knižní série Muž, který se modlil odstartovaná stejnojmenným dílem o strastech a slastech Sivaka, lehce vulgárního, hodně cynického člena cechu, který na území ČR bojuje za právo být na vrcholu potravního řetězce – tedy být vůbec svobodně živý.

Na protilehlé barikádě stojí vědmáci, lidé čerpající sílu ze svých znalostí, kteří ji používají k ohýbání reality. A dejte takovou moc člověku – nedůvěryhodnost již před staletími dospěla k závěru, že bude nejlepší, když vědmáci nebudou mít ani tu možnost prokázat, na jaké straně stojí a cech se má postarat, aby tomu tak bylo i nadále.

Ve jménu Slova – Prolog ze světa Muže, který se modlil

Kniha první: Muž, který se modlil

Kniha druhá: Muži, kteří věřili

Cechovní listiny

Vědmácké spisy

Hymny šílenství a zoufalství

Ze života analytika

10 komentářů to “Muž, který se modlil

 • Z téhle knihy jsem nejdřív měl trochu strach, přece jenom mám raději klasické fantasy, ale již po pár stránkách, poznání Sivaka a odebrání jeho dovolené, jsem začal knihu číst s nadšením.
  Vývoj postav, zvraty, souboje, láska, překvapení, šok. To všechno tahle kniha má. Příběh je poutavý a jde si rázným krokem, stále se rozvijí a ukazuje na osudy postav. Souboje jsou psané stručně, avšak, živě. Kdo taky má čas popisovat každý krok, když se po něm oháníte mečem či po něm házíte jiností, že? Pokud nejste bezcitný parchant či mrcha, ano myslím vás dámy, určitě vám Diuk sem tma tu radost neudělá, možná uroníte i tu slzičku. Velmi se mi tady líbilo jak nám autor zachází s postavami, a když už nějaká odejde, donutí vás se nad ní zamyslet. Za mě rozhodně kniha, kterou bych doporučil mnoha přátelům.
  Těším se na další díly, tak šup Diuku. I když mi chvíli trvalo zvyknout si na přímou řeč a občasné změny mezi vypravěčem..Sivakem či Šelestem. Díky!

 • Přestože mě nikdo nevaroval o míře Sivakových pejorstivních výrazů, nakonec jsem si i jeho vytříbený slovník zavládla zalíbit.
  Přes šílenost Maud až po tajemnost Vzdálených mě kniha v podstatě sežrala svou chytlavostí, ale jak říkám, čtenář se musí adaptovat. Diuk se nebojí hrát si na G.R.R. Martina, takže si moc neoblibujte postavy, mohly by vám umřít.
  Přesto všechno si tato fantasy nese jakýsi ždibec reálna. Jestli to je prostředím Prahy, důvěryhodnosti postav, nebo prostým faktem, že my jsme prostě normálové a boj s vědmáky se vlastně děje dnes a denně, netuším.
  Ve výsledku je Muž, který se modlil knihou, kterou bych si neváhala koupit. Asi mi nějak moc přirostly k srdci Sivakovy pohádky.

 • Já se k Sivakovi dostala přes mladšího bratra. Nejvíc se mi asi líbil naprosto dokonalý podíl mezi popisy a akcí, takže si dokážete živě představit, jak postavy a místa vypadají, ale ani na jedinou vteřinu se nenudíte. Měla jsem obrovské problémy knihu odložit. Postavy jsou věrohodně (ne)lidské se svými světlými i temnými stránkami a hlavnímu hrdinovi držíte palce celou dobu, tak jak má být. Za mě naprosto bez výhrad :).

 • Ke knize jsem se dostal díky kamarádovi a jsem mu za to velice vděčný. S urban fantasy jsem se už párkrát setkal, nikdy však nedosahovalo takové kvality. S postavami jsem se dokázal ztotožnit, děj mě nepustil od první strany. Jediné proti čemu jsem měl výhrady byly občasné chyby v gramatice, ale poté, co jsem se osobně setkal s autorem, jsem zjistil, že vlastně nešlo o jeho chybu a že v novém vydání jsou opraveny (snad, ještě jsem ho nečetl).

 • Trochu nedopatřením se mi tato kniha dostala do rukou. Neptala jsem se, o čem kniha pojednává. Prostě jsem ji otevřela, začetla se a už se o ni nemínila dělit!
  Příběh je velmi barvitě a dynamicky popsán. Nemáte šanci se nudit. Postavy můžete nenávidět, nebo milovat. Nic jiného. Nejvíce se mi zamlouval začátek, kdy bylo popisováno prostředí a zaběhlé rituály cechu a cechovníků. Tak nevinně to začínalo… Autora jsem proklínala s koncem každé další kapitoly. Často Vás totiž překvapí děj a vývoj jednotlivých postav natolik, že z toho nebudete moci ani spát!
  Je to perfektní knížka, určitě doporučuji přečíst. 🙂

 • Muž který se modlil byla má historicky první zkušenost s žánrem městského fantasy, proto jsem byla zpočátku vůči knize lehce skeptická a nedůvěřivá, ale nakonec nadmíru předčila má očekávání. Dějová linie je skvěle propracovaná, text se velmi příjemně a svižně čte, k postavám jsem si okamžitě dokázala vytvořit vztah, ať už to byly sympatie či antipatie, neobjevila jsem postavu, která by mi byla zcela lhostejná. Příběh mě doslova vtáhl a nepustil až do konce a těžce se mi s některými mými oblíbenci loučilo (nebudu spoilerovat, o které jde). Tahle poměrně obsáhlá kniha má jako každá prvotina své drobné mouchy a nedostatky, ale s každou další stránkou zraje jako víno a jsem přesvědčená, že s dalšími díly vyzraje k dokonalosti. Celá sága má podle mě velký potenciál stát se kultovní záležitostí a už teď se na to těším 🙂

 • Fantasy sice nepatří k mým nejoblíbenějším žánrům, ale tahle kniha mě mile překvapila. V první chvíli rozsahem (čekala jsem původně nějakou tenkou brožurku), následně pak samozřejmě příběhem, postavami atd. Styl psaní je hutný, v knize se pořád něco děje. Líbilo se mi střídání vypravěčů a hodně přímé řeči, děj je díky tomu pěkně svižný. Musím pochválit hlavně popisy akčních scén, bitev a soubojů (těch je v knize opravdu veliká spousta) – ty jsou totiž popsány velice detailně, takže člověk pořád ví, kdo s kým a jak bojuje a přesto text nikterak neztrácí na dynamice. Ano, nějaké drobné výtky by byly – již zmíněná občasná nepřehlednost přímé řeči, některé věty bych já osobně formulovala a stylizovala jinak, ale není to nic hrozného. Na prvotinu to vůbec není špatné a věřím, že další díly budou ještě lepší 🙂

 • Krátký komentář od Jana Kordiny:
  „K Maud jsem si zatím vypěstoval prostou reakci.“  „Spratek jeden.“

 • Pokud bych měl vyjmenovat jen pár slov abych vystihl tuto knížku, tak by to byla nejspíš: čtivě napsaná, skvělé postavy (od jmen až po chování a reakce) a skvělá dějová linka (a samozřejmě i vynikající citáty, kterými je knížka prokládaná). Jedna moje výtka je, že autor občas používá slova až moc odborná, nebo přímo originální název (př. wakizashi), v tu chvíli jsem musel otravovat strýčka Googla, abych zjistil že je to menší katana a ještě se mi asi 5x stalo, že jsem si nebyl jistý tím kdo mluví. To by bylo vše k mým výčitkám. Celkově jsem na knihu nenašel žádný vážný nedostatek a vřele ji doporučuji.

 • Knihu jsem docetla predevcirem a libila se mi,protoze mam rada fantasy. Nevim, jestli to byl tvuj zamer, ale ja fandila vedmakum, prislusnici Cechu mi lezli na nervy tim, jak pristupovali k vedmakum zpusobem No Mercy. Ale ja vetsinou fandim temnym stranam. Jedine , co bych vytkla je, jsou nektere dialogy v prime reci. Obcas jsem nevedela, co kdo rika. A taky, a to je mozna ma nepozornost, jsem nahle nevedela, kdo to vypravi. Jestli Sivak, anebo ten druhy. ale mas potencial, jen pis dal….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *