Agupi

(Upozorňuji, že tento text může obsahovat spoilery.)

-Interpretace hrdiny:

agupi01_small

Věk: 19 let

Výška: 170 cm

Oči: Modré

Kategorie: Slabý

Udán v procentech cechu: 10 %

Zaměření: Tovaryš válečné magie a učedník vzdušného elementu.

-Nejvíce proslaven: Zabitím Ne-člověka a útokem na cech.

Mistři v učení: Achmed, Jir-ksa, Falvir Učitel.

Popis: Agupi je mladý muž s volně rozpuštěnými kaštanovými vlasy kolem špičatého obličeje. Nečeše se, ale pravidelně se holí – nenechává si na tvářích ani chloupek. Je na svůj věk svalnatý, ramenatý, až podsaditý, umí se dobře pohybovat a nebojí se výzev. Oproti ostatním vědmákům se školil ne o své podstatě a jak jí ovládat, ale jak ovládat jiná, cizí tělesa, jak vládnout síle, se kterou vědmáci v minulosti srážely hrady z kopců. Kdyby ve studiu pokračoval, mohl se z něj stát válečný vědmák, talentovaný na to byl dost.

Životopis: Narodil se při jednom z Ragnarových mnohých útěků po světě. Po porodu dítě vlastně nepoznalo nic jiného než další a další cestování, žádné usazování, Jir-ksa trpělivě snášela nedostatky takového putování a starala se o své dítě, jakoby bylo jediné na světě. Pro ni rozhodně.

Agupi rostl a otec ho začal učit šermu. Byla to tradice jeho rodu, s šavlí dokázal Achmed rozseknout dospělého muže od ramene k boku a Agupi chtěl kráčet v jeho šlépějích. Učil se, cvičil hlavně fyzicky, což bylo na vědmáka neobvyklé, ale Achmed z něj chtěl vyvolat válečníka, který se o sebe postará, i kdyby byl sám uprostřed lesa. Z Agupiho se pomalu stával vědmák neznalý měst, ale dobře se orientující v přírodě a zanedlouho ji pojmul jako svůj domov. Nepotřeboval nic jiného, cítil se tu bezpečně, dokud nedošlo na příhodu s golemem. Agupi a jeho otec se krčili za stromem, zatímco kolem nich procházelo to neživé stvoření s mrtvým jelenem na rameni, ale k souboji nakonec stejně došlo, jestli jejich chybou nebo golemovou pečlivostí, kdoví. Agupi tehdy poznal sílu golemů  a rozhodl se, že se jí už nikdy nenechá překvapit – z boje si odnesl doživotní fialomodré popáleniny na hrudníku. Ukázalo se, že proti tomuto soupeři šavle nestačí, byla příliš lehká, a tak se Agupi začal učit s obouručním mečem, něčím mnohem průraznějším.

Doprovázel Ragnara dál a pomalu si začínal zvykat na přezdívku, kterou mu dal Falvir. Lovec golemů, tak mu říkal. A Falvir jeho výcvik přivedl ještě dál a udělal z něj specialistu, který se i tak mocnému vědmákovi, jakým Ragnar bez debaty byl, mohl hodit. A Agupi s ním zůstal až do hořkého konce.

Speciální předměty: Palcát, dvě perkusní pistole proti golemům, obouruční meč.

Smrt: Zabit při útoku na cech, prostřelen železnou střelou z granátometu.

<zpět>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *