Sleipnir

(Upozorňuji, že tento text může obsahovat spoilery.)

EPSON scanner image

-Věk: 74 let

-Výška: 202 cm

-Oči: Modrošedé

-Heslo k bráně do cechu: 9-8-7-8-7

-Počet složených pečetí: 8

-Nejvíce proslaven: Zabitím lidožravého obra vyrobeného ze dřeva, nazývaného Rudý čaroděj

-Mistři v učení: Seveřan, Stopař, Domoboj

áci: Derek, Šordin, Dyson, Shinken

-Popis: Již hodně starý muž s vlasy i vousy bílými jako mléko. S holým temenem a neméně holým čelem, ale s obočím rostoucím za dva. Má už jenom tři zuby (hodně žluté), baňatý nos a povislou kůži na krku. Je notně zjizvený, svého věku velmi obratný muž, hubený, šlachovitý, vysoký jako ghůl, velmi šikovný s odstřelovací puškou, ale i s obouručním mečem.

Životopis: Narodil se v rodině sedláka. Z mnoha svých příbuzných bratrů a sester žádající již tradičně o práci na náměstí nedalekého městečka, byl jediný vybrán projíždějícím defendentem. Jeho rodině bylo zaplaceno slušné odškodné a přislíbeno, že jejich syn bude posílat peníze domů. Tehdy se to tak na vesnicích dalo dělat. A rodina byla ráda, že má o jeden hladový krk méně.

Studium bylo těžké. Nejdřív se totiž musel naučit číst. Sleipnir byl pomalý student, ale jakmile se jednou něco naučil, už to nikdy nezapomněl. Trošku jako slon. Možná proto mu bylo přiřknuto přízvisko Odinova osminohého koně – jako narážku na to, že Sleipnir nikdy nikam nespěchá.

Setkání s Rudým Čarodějem nebyla náhoda. Sleipnir se ho vydal zabít spolu se dvěma společníky, Spalumrázem a Silariachem. Povídá se, že to byl učitel Krvavého vědmáka. Sleipnira tehdy oslepilo kouzlo a když byli jeho dva přátelé znehybněni samotným lidožroutem, musel střílet ze své pušky poslepu, orientován jen podle hlasu obou svých kolegů – střílel mezi ně.

Sleipnir se učil pomalu. Ale své schopnosti uměl využít. Možná nebyl nejrychlejší, ani nejsilnější, ale byl obávaný stejně tak jako ti, co rychlí a silní byli. A většinu z nich přežil.

Specializace: Odstřelovač

Speciální předměty: Havraní lebka, starodávná jednoranná odstřelovací puška (schopná srazit na zem i vrtulník), jeden z mečů Velkého kováře – kouzelný meč Živocel

Vlastní automobil:

<zpět>

Comments are closed.