Rusovok Sivak

(Upozorňuji, že tento text může obsahovat spoilery)

-Interpretace hrdiny:

sivak01_small

-Věk: 31 let

-Výška: 187 cm

-Oči: Hnědozelené

-Heslo k bráně do cechu: 5-3-8-6-2

-Počet složených pečetí: 6

-Nejvíce proslaven: Dvacet let po Daliině zmizení, zabitím Nataši Čarodějky.

-Mistři v učení: Šordin, Šermíř, Sysel

áci: Maud

Popis: Sivak je zahořklý, sarkastický a vulgární člen cechu, který se už od mládí zajímal o umění boje a bylo přirozené, že se ve svých šestnácti letech stal operativcem.

Zamiloval se hned několikrát, ale budoucnost to mělo jen jednou, s defendentkou Dalimilou, které nejdřív několikrát neúspěšně nadbíhal, ale nakonec si dala říct.

Kdybyste ho potkali na ulici, uvidíte ho s dlouhými, kaštanovými vlasy a s vousy svázanými do malého copánku. Oblečený typicky v dlouhém kabátě, vysokých botách a se dvěma noži ukrytými v pouzdrech. Jeden na opasku a druhý v pouzdře na předloktí levé ruky. Musel mít nějaké příbuzné ze severu a jméno Sivak samotné pochází ze starých legend knihy Střepy příběhů, kde se tímto jménem honosí démon osvobozený z vězení. A stejně tak i operativec Sivak je osvobozený od vězení minulosti, protože mu otec prchl do Ruska a matka zahynula při obraně cechu. Jako jeden z mála si Sivak nechal vlastní příjmení Rusovok a tak pokračuje v dávné tradici svého rodu.

ivotopis: Sivak se narodil v Jablonci nad Nisou a tam také vyrůstal se svým o šest let starším bratrem. Matka mu o cechu nevykládala, otec zmizel hned po jeho narození a Sivak se učil hlavně od svých vrstevníků. Nevěda proč se po nějakém čase přestěhovali do Prahy. Sivak tehdy dostal občanku a jeho matka mu našla novou školu. Tam se plně rozvinuly jeho předpoklady pro sílu, výdrž a všeobecnou tělesnou zdatnost. Občas se s ním vypravovala do cechu, ale nic mu o něm neříkala. To měli na starost jiní, kteří mu popisovali neuvěřitelné věci a Sivak je vstřebával jako houba, zatímco jeho bratr mizel pryč někdy i na celé dlouhé dny.

Sivak se nechal nalákat na tajemno a kouzlo cechu a jeho učitelé mu pomáhali s učením, jak nejlépe mohli. Čím dál častěji navštěvoval se svou matkou cech a nakonec do něj začal chodit sám. A když složil zkoušky pečetí, byl přiřazen k operativcům, kde znovu spatřil svého bratra. Matka jim to nikdy neřekla, ale byla na ně nesmírně hrdá. Jenže o dva roky později se stala ta věc, přesně sedm let po Daliině zmizení, kdy na cech zaútočili. Začalo se tomu říkat Útok parazitů a zahynulo při něm mnoho defendentů, kteří nenechali projít vědmáky ani pár metrů za bránu cechu. A mezi mrtvými byla i ona a místo toho, aby se Sysel postaral o svého mladšího bratra, využil známosti s přespolní operativkyní a odjel s ní do Anglie aby začal od začátku a založil rodinu. Sivaka se ujal jeho strýc, Šordin, který byl pořád na cestách, ale když se vrátil, tak svůj čas věnoval právě hlavně jemu. A Sivak vyrostl v mohutného muže, co se raději rozhání pěstí než skalpelem, zahořklý a emocionálně nevyrovnaný, skrývaje své názory za nadávky. Neudělal si mnoho přátel, i když byl jako operativec velice schopný a v bojích se o něm tvrdilo, že je neporazitelný. Kupodivu se velmi spřátelil se Šelestem a tyto dva osudy se mnohokrát propojili. Šelest připadal jeho kamarádovi jako dávno ztracený bratr a Sysel podle všeho dobře sloužil v anglickém cechu. Svět se hnul, ale všichni se stále drželi na nohou, než Sivak dostal zmatenou a neověřenou zprávu, že byl jeho bratr s manželkou zabit, zamordován vědmákem. Potvrzení přivezl z cest Šordin a s sebou měl i dobrou zprávu jako světlo na konci tunelu, že přežila Syslova dcera, mladá dívenka Maud, předána do pěstounské péče. Sivak se z těchto zpráv zatvrdil a zhořkl ještě víc, velmi nerad si pouštěl někoho k tělu a vše bral bez emocí a lehkovážně. Dvojnásobně sloužil cechu a postrádal takřka vlastní život. Nahradil ho prací a nebál se jí obětovat i sebe. Časem se na Maud a incident zapomnělo, hrany se otupily, až do doby, kdy v restauraci u Václavského náměstí dohnal vědmu těsně před atentátem. A její smrt byla jako šíp, nikdo se mu nevyhnul a ledacos změnil. A tehdy se začal Sivak zapisovat do cechovních análů tučným písmen. Pro některé se stal hrdinou, pro mnohé zrádcem, a pro jiné, a těch bylo málo, přítelem, který udělal to, co musel.

-Specializace: Šerm, boj s nožem, boj beze zbraně, střelba z pistolí, samopalů.

Vlastnosti: Zatvrzelý metalista, nedůvěřivý, lehkovážný.

-Speciální předměty: Indická posmrtná maska, tesák, amulet oslabující duchy a noční můry, vlkodlačí prášky.

-Vlastní automobil: Starší verze Citroenu.

<zpět>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *