Šelma

(Upozorňuji, že tento text může obsahovat spoilery.)

Interpretace hrdiny:

selma01_small

-Věk: 59 let

-Výška: 191 cm

-Oči: Žlutozelené

-Heslo k bráně do cechu: 9-7-5-7-8

-Počet složených pečetí: 8

-Nejvíce proslaven: Deset let po Daliině zmizení, svatbou s analytičkou Ranustou.

-Mistři v učení: Dalia, ne-člověk.

áci: Sosret, Šelest, Sailem, Striga, Seto, Stvůra, Soňa.

-Popis: Šelma je vysoký muž s kočičíma očima a půlkruhem šedých vlasů na jinak holé lebce. Je to ten typ člověka, který se nikdy úplně neopálí, ale zároveň má svěží zdravou barvu. Rád se dívá na balet a kouří vodní dýmku, rozumí meditacím a věří v posmrtný život. Za svoje aktivní období učil mnoho operativců a stal se tak jejich důvěrným přítelem. Sám je považován za milého a příjemného gentlemana, jednoho z posledních ze staré školy. Vědmáci ho ale znají trochu jinak, jako svědomitého a hlavně dbalého cechovních zákonů. Nikdy nenechal utéct vědmáka a je nazýván Lovcem, který nemine. Obléká se profesionálně, ale jeho oblečení je obvykle trochu ošoupané. Černé kalhoty, tmavé sako, křížem přes košili dva bandalíry s těžkými, čtyřcípímy hvězdicemi. Občas nosí klobouk, občas ne, ale nikdy neodkládá své brýle s drátěnými obroučkami. Usmívá se tence a zuby cení jako nějaká skutečná šelma.

ivotopis: Narodil a se a vyrůstal jako každý normální člověk. Tedy vychováván k nalezení práce, ženy, úctě k penězům a aby dokázal druhého zabezpečit. Jeho rodina neměla ani zbla tušení o tom, co se děje všude kolem, raději si oči zakrývali růžovými brýlemi. Až jednoho dne spadl Šelma do stok.

V podzemí Prahy je přes čtyři tisíce kilometrů dlouhá kanalizace. Chodby se vzájemně kříží a pro neznalého člověka není šance, aby tam přežil. Vždyť i ti nejotrlejší se tam nevydávají a spokojí se s tím, co slyší ve zprávách nebo na internetu. Ale to neznamená, že tam nikdo nežije, naopak. Tam se může vše zvláštní líhnout beze strachu před vše vidoucím okem zvenčí. A nebýt psa, starého ořecha, na kterého Šelma blouděním tmou narazil, nepřežil by. Neměl světlo, ale pes ho zahříval a jeho čenich vždy nasměroval chytrou hlavu tam, kde může být líp. A tak se Šelma dostal mezi kanalizační lid, patnáctičlennou skupinu zavržených, z nichž někteří ani neviděli denní světlo a jiní, když nahoru musí, tak splývají s řadami bezdomovců a chudých. Šelma, tehdy čtrnáctiletý, prodal psa za jídlo a nějaký čas pracoval ve službách různých špinavců. Jeho rodiče ho neměli možnost najít, a jak také. Policejní hlídky se tady ztrácí a později jsou nalezeny jen ohlodané kostry. Ale Šelma kráčel dál a svědomitě si budoval své vlastní instinkty. Jeho oči se přizpůsobily, jeho tělo zesílilo. Strávil tam dva úděsné roky, kdy se už nelišil od ostatních, když ho našla Dalia.

Cechmistryně tehdy musela vstoupit do podzemí kvůli záležitosti s gangem, vyrábějící a prodávající jinostní amulety. Ukázalo se, že skupina, ve které Šelma žil, byla hlavní epicentrem této činnosti. Proto se tak často přesouvali a znali podzemí lépe než kdo jiný. Ze strachu. Dalia je spolu s ne-člověkem vybila až na posledního, krčícího se kluka, který na ní mířil zubatou sklenicí od piva. Jeho život byl na vlásku a cechmistryně pronikla pod ty vrstvy špíny a potu a zahlédla pouze strach a podivné oči, které viděly víc, než všichni ostatní. Vzala ho s sebou a nabídla mu místo v cechu. Osobně se postarala, aby zapomněl na minulost a věnoval se budoucnosti. Vybrousila s ne-člověkem jeho instinkty, udělala z něj zbraň. Dostal cechovní jméno Šelma, protože když ho přivedli, nebyl nic jiného. Tvor, který jí ze země a hoduje na syrovém mase. Až mnohem později, jako dospělý, zkušený muž, získal šanci na normální život. Na ženu, která v něm našla zalíbení a která jeho dřívější odpor k sobě samému zklidnila a překryla ho ubrusem rodiny. A Ranusta se velmi snažila, aby jako jeho první byla i jeho poslední a jediná. A Šelma nikdy nemiloval nikoho jiného víc.

-Specializace: Je to mistr odstřelovač, mistr vrhacích hvězdic, od mládí vidí dobře ve tmě.

-Speciální předměty: Očarované brýle, které vidí aktivní jinost.

-Vlastní automobil: Rezavý Fiat

<zpět>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *