Šelest

(Upozorňuji, že tento text může obsahovat spoilery)

Interpretace hrdiny:

11692883_428703917311857_1072845256_n

-Věk: 41 let

-Výška: 170 cm

-Oči: Hnědé

-Heslo k bráně do cechu: 8-8-6-5-8

-Počet složených pečetí: 7

-Nejvíce proslaven:

-Mistři v učení: Šelma, Šermíř, pan Šedý, Samsen, pan Roger, pan Dareth, Drozd.

áci: Sivak, Sinistra.

-Popis: Mlčenlivý šlachovitý muž s obličejem těžce poznamenaným hlubokými jizvami. Vlasy má na dlaň dlouhé v barvě neurčité hnědi, často zakryté plstěným kloboukem. Stejně jako obličej je i jeho tělo zjizvené kusanci, škrábanci, seky a body. Chodí vždy v černém a své dvě hlavní zbraně – wakizashi se zkrácenou rukojetí. Nosí je na obi překryté pevným kabátem. Nejčastěji cestuje s rukama v kapsách, není známo, jestli miluje nějakou hudbu, jestli má oblíbeného malíře nebo jídlo. Když mluví, pouze chrčí a šelestí, tak moc má znetvořený hrtan. Kdykoliv vstoupí do místnosti, ochladí se a je těžko k přehlédnutí (ale zároveň se velmi rychle dokáže ztratit nebo zařídí, že si ho vůbec nevšimnete). Nosí s sebou spoustu vrhacích nožů a je vždy připraven. Vědmáky nepodceňuje a loví je bez ustání. Nerad se s někým spolčuje a svět vidí jako pesimista, který se rád spoléhá jen na sebe. Je pokřivený temnotou, psychická újma po mučení, nevidí barvy a má často dojem, že prší, že vidí i to, co není. Šelest netouží po alkoholu, po ženách, touží po vraždách a jedinou jeho úchylkou, kterou by si přiznal, je focení vědmáků, které právě zabil.

ivotopis: Další osoba s velmi rozporuplnou minulostí, která je navíc zahalená rouškou tajemství. Neví se, jestli měl sourozence a neví se nic o jeho rodině. Jen povolaní ví, že byl v mládí unesen a v podzemní dílně mučen pomatenou sektou považující bolest za vykoupení u boha. Nějakým nepochopitelným způsobem se z této situace dostal a zohavil všechny, kteří byli v té době ve stejné místnosti. Uprchl a cech na něj narazil skoro náhodou. Neprozradil jim nic, pouze z jeho krve Vzdálení poznali něco neuvěřitelného – Šelest musel být člen dávno ztracené rodové odnože, která se napojovala na čistou pokrevní linií synů svatého Jiří. Díky své osobnosti a chování také dostal své nové jméno, ne kvůli šelestivému hlasu, ale kvůli tradičnímu rodu zabijáků, kteří drželi ochrannou ruku nad cechem. V záznamech cechu je dvanáct Šelestů, dvanáct generací nepřerušeně za sebou, než se začala přerušovat a postupně prodlužovat, neboť se jejich vlastnosti a osobnost projevovaly v čím dál delších intervalech. Šelest byl vystaven speciálnímu výcviku, podřídil se mnoha učitelům a studoval techniky nejen od Českých, ale i zahraničních členů. Proto byly i jeho zkoušky mnohonásobně těžší než u ostatních operativců, a kvůli němu dokonce do Prahy dorazil indiánský válečník ze severní Ameriky, od kterého na konci studie dostal starodávnou foukačku.

Šelest se stal děsem vědmáků, byl jako inteligentní krysa mezi normálními. Vybíral si správnou chvíli, dokázal lákat, klást správné otázky, dokázal zabíjet. A hlavně dokázal vědmáky vycítit, jejich přítomnost, jejich schopnosti, jakoby mu v hlavě tikal amulet a rozežhnul se pokaždé, když byl některý v okolí nebo někde po městě silně emanoval. Šelest byl pokaždé jako píchnutý vosou, připraven vyrazit do akce. Byly to jediné chvíle vzrušení a emocí, které zažíval.

Později se ukázalo, že Šelest nestárne tak rychle jako obyčejný člověk a stále vypadá mladě. Přibyly mu nové jizvy, nové rány na duši. Nikdy nenašel přítelkyni a svou občasnou touhu ukájel na prostitutkách, kterým platil i šestinásobek, aby mu posloužili. Nalezl dobré přátele v cechmistru Darethovi a operativci Sivakovi a věnoval čas tomu, aby našel alespoň nějaké své příbuzné v cechu. To se mu nakonec povedlo, ale jinde, než čekal. Mezi Vzdálenými, prvního mezi sobě rovnými, Viliem z Věže byl podle dokumentů jeho děd, i když ho předtím nikdy neviděl. Nesblížili se, příliš rozporuplné osobnosti se střetly několikrát a jednou dokonce došlo na meče. Šelest se tehdy musel dlouho zotavovat, zatímco Viliem si nechával sešít jednu krátkou jizvu na obličeji. To jejich vztahy ochladilo ještě víc a operativec se pomalu otáčel ke Vzdáleným zády, začal nesnášet sám sebe za svou rozdílnost a za to, že se ho ostatní štítí. A jednoho dne se v něm něco zlomilo a on to přestal řešit, vždyť byl Šelest, jeden z nejlepších operativců, který kdy žil a vědmáci se ho strašlivě báli. Jeho starosti byli jinde a vážil si přátel, které měl, až do pamětihodné chvíle ve vile, kde se pro dobro přátel obětoval, aby zastavil postupující zlo.

Někteří lidé tvrdí, že byl Šelest patronem, starodávným tvorem, který si ochočil jinost jako zvíře. Tyto informace se ale nikdy plně nepotvrdily.

-Specializace: Šerm dvěma zbraněmi, mistr vrhu, vysávání jinosti (díky jeho pokřivení), golemova aura, vycítění nebezpečí.

-Speciální předměty: Indiánská foukačka, exotické jedy, řetízek se stříbrným prstenem.

-Vlastní automobil: Vlastní několik automobilů, přesto nejraději jezdí motorkou, neboť autům nevěří.

<zpět>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *