Rusovok Šordin

(Upozorňuji, že tento text může obsahovat spoilery.)

Interpretace hrdiny:

sordin01_small

Věk: 53 let

Výška: 188 cm

Oči: Ledově modré

Heslo k bráně do cechu: 6-3-9-5-3

Počet složených pečetí: 5

Nejvíce proslaven: Čtrnáct let po Daliině zmizení, odstraněním vědmáka Petra Kalipského.

Mistři v učení: Raeld, Sleipnir, Arr, Dael

Žáci: Sivak, Svarog, Orapdi, Syleno

Popis: Šordin vypadá jako pradávný viking z chladného severu. Dlouhé splývavé vlasy barvy kaštanů a arašídů, které se pomalu přelévají do plnovousu, až jde z houštin zahlédnout pouze bambulovitý nos a podmračený výraz. Celá chladná maska zmizí okamžitě poté, co se tento hromotluk rozesměje. To nejraději zakloní hlavu a rozřehtá se na celé kolo. Hospodský rváč, děvkař, cechovní stroj na zabíjení, který nemá ani zbla rozumu jak vyhrát šachy, ale dokáže kopancem zlomit holení kost.

Životopis: Šordin se narodil v Nové Huti u Plzně starým, ale velmi milým lidem. Žili skromně, až skoro pohádkově a Šordin, tehdy ještě jiného jména, se svým mladším bratrem lítal po vesnici jako namydlený blesk a byl ve středu dění každé kulišárny, která se ve vesnici stala.

Surový život bez příkras oběma bratrům začal nejspíš ve chvíli, kdy je vzal otec do Prahy. Byl to tehdy velmi příjemný den, jak Šordin vzpomínal, nebe modré jako moře, otec je vzal na zmrzlinu a bezstarostně se smál jejich vtípkům. Tehdy si ho navždy zapamatuje jako vysokého muže vonícího cigaretovým dýmem a s řídkými hnědými vlasy beznadějně rozmístěnými po holé lebce.

Pohádka skončila při návštěvě cechu. Ukázal jim tehdy mnoho nového, seznámil je s lidmi, které nikdy předtím neviděli, zavedl je do nižších pater podzemí, kde se k nim sklonil, oba pevně objal a zašeptal jim několik upřímných vět na rozloučenou. A potom klidně odešel k hrůzostrašnému stroji, obklopeného ostatními. 

Šordin netušil, co se děje, dokud si na ten stroj otec nelehl a ten mu neuťal hlavu.

Oba bratři šokovaně a nehnutě stáli, dokud je chápavé ruce neuchopili a neodvedli do ubytovny hotelu nad cechem. Neměli se jak dostat domů, museli poslouchat, ať už chtěli nebo ne, protože muži cechu se zavázali jejich otci, že se o ně postarají a že je vycvičí.

Co se stalo s jejich matkou, taktéž členkou cechu, tehdy ještě nevěděli, ale velmi brzo se dozvěděli pravdu o důvodu skonání otce, že ten největší hrdina na světě se tvrdě prohřešil proti regulím cechu a tuto křivdu vůči svému bratrstvu smazal svým posledním činem.

Chlapci rostli jako z vody, cech se stal jejich novou rodinou a oni dokázali na čas zapomenout. Šordina začal učit Sleipnir, dlouhovlasý starý mistr, který dokázal v nepozorném mladíkovi vzbudit zájem o učení tím, že mu udělal svou vycházkovou holí otřes lebky. Ale jinak to byl prý velmi klidný a příjemný muž, o kterém se tvrdilo, že nikdy nikam nespěchá. A Šordina naučil to hlavní, kontrolovat svůj vztek a jak využít zlobu ve svůj prospěch. Tento řízený berserkergang ho potom proslavil.

Analytik Raeld, který ho měl naučit strategii a získávání informací, u něj moc nepochodil. Důvod byl jasný, Šordin byl příliš mladý, příliš horkokrevný a Raeld si u něj nedokázal vybudovat stejnou úctu jako Sleipnir. Pro Šordina bylo získávání informací otázkou pevných pěstí a trpělivého bušení, ne vyptávání a uvážlivého myšlení.

K přemýšlení nad důsledky svých činů, nad tím, co je a co bude, ho dovedl až Arr. Tento podivínský shrbený čistič ho uvedl do světa smrti, k práci, která začíná až po boji, kdy se utírá krev a dávají do kýble střeva. Bavili se o ní dlouho a to Šordina formovalo. Vracel se ke svým mistrům s dalšími dotazy, učil se, studoval a tím je všechny překvapoval. Tvrdili, že není správné, když do sebe hází vědomosti jednoho mistra přes druhého, jako by je házel lopatou. Ale Šordin začal bušit do své nevědomosti jako kdysi bušil do svých nepřátel. Našel si směr a protože se každodenně díval smrti vstříc, vlastně po ní uklízel, rád se nechával unášet minulostí. Věřil v severské bohy, začal jim věnovat víc a víc pozornosti a přešlo to až do fanatizmu, kterým nakazil i svého prvního žáka.

Šordin dospěl a vyrostl v obra a zatímco se jeho bratr oženil a vzal si defendentku z cechu, on sám se nikdy nedokázal takto zavázat. Začal cestovat a když se narodil Sivak, tak se mu věnoval jako vlastnímu.

Šordin sloužil cechmistrovi Darethovi hlavně jako posel a zvěd a dost času strávil v Rusku, kde sbíral nové informace. Takto zameškal Ragnarův příchod a jakmile se vrátil do vlasti, spojil se s nyní již dospělým Sivakem a hodlal vše vyřešit, což se také stalo jeho osudem.

Specializace: Schopný válečník, americký střelec (vystřílí všechno a doufá, že se trefí), vrhač seker.

Vlastnosti: Vědomé ovládání berserkergangu, válečného šílenství.

Speciální předměty: Čtyřhlavňová upilovaná brokovnice Úsměv, očarovaná kožešina.

Vlastní automobil: Terénní vůz 4×4

<zpět>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *