Šermíř

(Upozorňuji, že tento text obsahuje spoilery.)

sermir02_small

-Věk: 40 let

-Výška: 184 cm

-Oči: Indigové

-Heslo k bráně do cechu: 7-5-5-7-3

-Počet složených pečetí: 9

-Nejvíce proslaven: Čtyři roky po Daliině zmizení, založením a řízením nové kasty.

-Mistři v učení: Pan Šedý, pan David, Vasko, Vukon.

áci: Šelest, Sivak, Přízrak, Půlnočnice, Polednice, Pravda, Pes, Pavouk, Poutník, Plamen, Příšera.

-Popis:

-Před změnou: Šermíř chodil oblečen prostě. Měl raději vestu s mnoha kapsami, než nějakou brašnu. Barvu volil spíše šedou na znamení střídmosti a místo kalhot se oblékal do černé pánské sukně. Kromě dvou dýk nosil na zádech lehký, obouruční meč vykovaný zakázkově přesně na jeho ruku a míry. Jeho obličej se dá popsat jako klidný, ale hluboko za očima se mu vždy skrýval plamínek nenávisti, který rozdmýchával jeho vztek k vědmákům.

-Po změně: Černá se stala jeho novou barvou a na zádech nosil kožešinu pumy s tlapami přišitými na jeho ramena a ocáskem trčícím dozadu. Pod kapucí se mu leskla tmavá maska zpracovaná z duralu a porytá symboly. Jeho oblečení bylo pokryté mnoha amulety a runami a každý předmět, který měl na sobě, měl nějak magicky ošetřen. Ať už bylinkami prosycené látky, tak posvěcené nátepníky a prokleté čepele zbraní. Nikdy neodcházel bez svého velkého lehkého meče.

ivotopis: Šermíř dostal toto cechovní jméno až po zkoušce pečetí, ne před, jak bylo zvykem. Nejdřív se uvažovalo o jméně Sombula, staré a velmi vážené jméno jednoho středověkého člena cechu. Ale zkouška ukázala, že by to bylo jméno nehodící se, neboť Sombulo byl spíše teoretik v terénu, než bojovník na blízko. Ze Sombula se stal Šermíř a jako mladý operativec byl přidán do zvláštní skupiny vedené dvěma ostřílenými veterány – panem Šedým a panem Davidem, jeho bývalými učiteli. V následujících letech prožil mnohá dobrodružství, která ho utvrdila v přesvědčení, že na vědmáky je nejlépe ohněm a mečem. Sám u sebe nosil dvě posvěcené dýky, se kterými bojoval v uzavřených prostorách. Stal se postrachem doupat neřesti, kde vědmáci čerpali novou energii a regenerovali unavené kosti. To kvůli němu byl v Praze úbytek vražd a nočních přepadení. Šelest se stal jeho věrným obdivovatelem a ledacos se od něj naučil, zatímco Sivak se spokojil s tréningem jednoručního meče a dál se v tomto směru nijak neprosazoval – raději se aktivně zajímal o střelbu a pěstní zápasy. Šermíř po čase začal stíhat vědmáky mnohem intenzivněji a to způsobem, který nečekali.

Z trezoru tajně získal starobylý artefakt, malou, leštěnou dřevěnou krabičku. Uvnitř ní se ukrývají oči dvaadvacetiprocentního vědmáka. Nebyl by ale v trezoru, kdyby nebyl něčím vyjímečný. A to byla jeho aura, která měnila okolí. Pomocí experimentů Šermíř dokázal auru přetvořit a ve výsledku mu tato kostka nošená na holé kůži propůjčovala dojem skutečného Vědmáka. Šermíř si dal nové jméno, takové, které by se mělo stát mezi vědmáky pojmem… Postrach. Lovil mnohem zuřivěji a vědmáci nedokázali odhalit, že je to tajný agent. Mezi jejich řady vpadl nepřítel, který uměl proti nim bojovat a jeho oči tmavly, čím déle krabičku nosil u sebe. A na hromadě mrtvých ho rada požádala, aby artefakt odložil, protože jeho oči ho začaly prozrazovat a už nebyl cechu užitečný. Ale Šermíř je všechny překvapil oznámením, že kostku u sebe už dávno nenosí, že smrt vědmáků nadále živí jeho novou auru a že on jako Postrach poslechne cech, ale bude lovit vědmáky po svém. Založil dokonce novou kastu cechovníků, Následníci Postracha nebo zkráceně Následníci, mezi které patřili takoví členové jako Půlnočnice, Přízrak, nebo Pravda. Následníci se považovali za operativce, ale čerpali znalosti i od Vzdálených a vytvářeli si vlastní amulety a ochrany. Jeden čas to i vypadalo, že se stanou hlavní silou Cechu. Ale nakonec k tomu nedošlo. Proč? Bližší informace viz. cechovní listiny: Příběh Následníků.

-Specializace: Šerm, vrh, dobrý bojovník na blízko, skvělý instinkt.

-Speciální předměty: Kostka Lubuina, lehký obouruční meč Postracha.

-Vlastní automobil: Nemá.

<zpět>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *