Ranusta

(Upozorňuji, že tento text může obsahovat spoilery.)

Interpretace hrdinky:

ranusta01_small

Věk: 48 let

Výška: 165 cm

Oči: Tmavě hnědé

Heslo k bráně do cechu: 8-5-7-7-6

Počet složených pečetí: 7

-Nejvíce proslavena: Třináct let po Daliině zmizení, aktivně působila při synchronizaci interní operace Stíny Následníků, akci schválené radou k očištění cechu od vědmácké magie, která nakazila Následníky.

Mistři v učení: Dalia, pan Roger, paní Ryba.

Žáci: Radka, Romana.

Popis: Širokoramenná opálená žena s krátkými černými vlasy a čokoládovým hlasem. Je otrlá a silná, bohužel byl při jejím výcviku nedostatek profesionálních analytiků, kteří by dokázali prohrabávat hlušinu informací a hledat a hledat. Takže místo ženy, která by byla dobrá bojovnice, složila pečetě lovkyně zpráv a hledačka pravdy. Ranusta dokáže být tvrdá i milá, je plná protikladů a je těžké s ní vyjít. Jednou byla taková, druhdy onaká a vždy se usmívala, jakoby věděla něco, co ostatní ne. Ať už to byla chvíle, kdy skutečně věděla nějakou novou informaci, nebo byla jediná, která viděla do budoucnosti, a to budoucnosti oběti.

Životopis: Narodila se v Praze a byla pyšná za svůj původ, stejně jako její rodina. Být jedináček mělo své výhody – upírali na ni své naděje a zapojili ji do mnoha kroužků a aktivit, takže měla vždy co dělat. Hlavně otec na ní dal a tak si do budoucna tato kdysi jemná dívka zamilovala fotbal, box, kuřecí křidýlka v kyblíku a zbraně. Od matky se naučila hru na klavír, box a tvrdou hudbu.

Do cechu se dostala vlastně skoro náhodou, zapletla se do jistého cechovního problému a operativci si mohli vybrat. Buď ji zabijí, i když jim pomohla, anebo ji vezmou s sebou. Ranusta udělala pečetě v šestadvaceti letech a stále měla úzký vztah se svou rodinou. Po zkoušce zasedla k počítači a skrz něj pomáhala mnoha svým. Co je pravda a co ne, co by se mělo vyšetřit a co je hloupost. Založila klub ženské sebeobrany pro analytičky, které mají již několik let po zkouškách a které už zapomněly, jaké by to bylo, stát venku, pistoli v rukou, a čelit nepříteli. A na cvičišti potkala i svou životní lásku. Vysoký muž s kulatými brýlemi, skvělý odstřelovač, samotář, se kterým si nikdo nepovídal. Ranusta se s ním zakecala ze zájmu, jaké tak může být? Vypadal nebezpečně a sympaticky a když se usmíval, cenil zuby jako nějaké zvíře. Uměl být milý a ona si dokázala muže obtočit. Ale na tomto bylo něco něžně odolného, co nedokázala změnit. Uvnitř sebe zůstával stejný jako ocelová koule a ona si jeho vnitřní neměnnost zamilovala. Vzali se a byla to velké slavnost, už proto, že Šelma předtím s žádnou ženou nebyl. A z tohoto svazku vzniklo děvče a jejich vztah se naplnil. Netrvalo ale ani pár let a začínalo jí něco chybět. Vzrušení.

Celý život toužila potom být součástí nějaké velké akce. Seděla pořád za počítačem a na cvičišti to není jako doopravdy. V její krvi proudila krev operativce a to se nedalo zavřít do žádné klece. Občas vyrazila na tajnou toulku s Šelestem, o čemž neměl její manžel ani páru, ale toto zřídkavé uspokojení si bralo svou daň – nechtěla lhát muži a nechtěla lhát ani sobě. Ale vše, co si vymodlíme, co si vyprosíme, to se nám časem stane a nakonec se jí přání splnilo – přemluvila svého manžela Šelmu, aby jí vzal s sebou, když bylo cechu nejhůř, potřeboval každou ruku a když již oni sami nebyli aktivními členy. A tato velká akce se jí nakonec povedla a ona byla šťastná.

Specializace: Hledání informací, boj beze zbraně, experimentální puškařina.

Speciální předměty: Žádný.

Vlastní vozidlo: Krémová dodávka značky Tranzit.

<zpět>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *