Viktor

(Upozorňuji, že tento text může obsahovat spoiler.)

-Interpretace hrdiny:

viktor01_small

-Věk: 35 let

-Výška: 195 cm

-Oči: Modré

-Heslo k bráně do cechu: Vzdálení nepotřebují heslo, stačí kontrolní amulet spojený s jejich psychickým algoritmem.

-Počet složených pečetí: 9

-Nejvíce proslaven: Dvacet let po Daliině zmizení, zrazením Věže a pomocí hledanému zrádci.

-Mistři v učení: Venom, Varan, Vasko, Vukon.

áci: Žádní.

Popis: Vysoký, velmi bledý, vlasy již takto brzy prokvétající stříbrem a uhrančivé nemrkající oči. Když mluví, tak se emoce projevují cukáním hlavy a ztenčením rtů. Nosí dlouhé, na hrudi dvouřadě zapnuté kabáty a Sivak se mu často posmíval, že vypadá jako ten upír z Underworldu. Viktor s ním sice nesouhlasí, ale někdy se tomu doma před zrcadlem i zasměje. Je to schopný Vzdálený a mezi svými považován za člověka se skvělou budoucností. Je bystrý a dokáže se přizpůsobit. Také oplývá mimořádným talentem v manipulaci s jiností a tento fakt mu pomohl dostat se k artefaktům, ke kterým by měl jiný Vzdálený velmi těžký přístup. To on byl ten, kdo přesvědčil pověřené osoby, aby poskytly Sivakovi do schránky pečeť zlaté buly.

Životopis: Svůj život bral jako úkol, který musí splnit. Ve chvíli, kdy se naučil číst, studoval, nejdřív vlastní jazyk, potom jazyk ostatních. Nejdřív studoval přítomnost a potom minulost, od analytiků i Vzdálených se dozvěděl mnohé o vědmácích a byl přímo předurčen stát se Vzdáleným – měl pro to se svým vodním živlem neuvěřitelné předpoklady. Začal studovat v pražské Věži u ostatních Vzdálených, nahlížel do prastarých svazků a snažil se nashromáždit vědění. To mu ale nebylo dovoleno, protože Viliem, ochránce věže a neoficiální vůdce Vzdálných si dával pozor na konkurenci, kterou neznal a která se mohla stát potencionálně nebezpečná. Viktor poznal, že jsou určité hranice, za které nyní nemůže, a tak obrátil své oči k praktickým výkonům. Od Venoma cvičil vůli, začal se specializovat na ohýbání náhody. Vasko mu zase ukázal, jak využít jinost k ohnutí reality a Varan zase krvavé rituály, kde přes bolest vyvolával představy a uskutečnil mnohé rituály. Úplně ho to uhranulo, začal experimentoval a mladý Viktor se velmi bál, aby si toho někdo nevšiml. Propichoval si nohy kovovými kolíky, aby ze sebe dostal víc energie a tedy se donutil k vyššímu výkonu. Doma se mu skutečně podařilo několik nesmírně složitých kouzel, mezi kterými by první místo vyhrálo bezesporu vyvolání duchů, se kterými se snažil navázat kontakt, komunikovat s nimi, ale nerozuměl jim a potom vyčerpáním skoro zemřel. Mladý Vzdálený byl překvapivě schopný, ale stále ještě nezkušený. Navštěvoval ústřednu cechu a učil se v místní knihovně, která se mu na rozdíl od té ve Věži celá otevřela jako náruč šťastné matky.

Začal se seznamovat s defendenty a navázal kontakt i s operativci. Zapisoval si jejich poznámky ze skutečných bojů ale i nudných hlídek. Kontroloval je, když byli zasaženi jiností a sbíral informace. Nějaký čas by se dalo říct, že to byl spíše analytik, než Vzdálený, a i proti averzi, která mezi Cechem a Věží panuje, si Viktora v Cechu oblíbili. Zvláště Samuel, který se o Vzdálené zajímal a využil Viktora jako most, po kterém může za nimi přejít. Stali se velmi dobrými přáteli, nerozlučná dvojice – Samuel si dělal poznámky o Vzdálených, kteří byli s informacemi strašní skrblíci, a Viktor zase čmáral informace, které se dozvěděl o operativě, o jejich strategii, zbraních a schopnostech. Tato oboustranná spolupráce nesla své ovoce. Operativci dostávali víc amuletů a očarovaných zbraní přesně na míru pro jednotlivce, zatímco Vzdálení začali cvičit své vlastní pořádkové síly na ochranu Věže. To se samozřejmě nelíbilo cechmistrovi Darethovi, který po své předchůdkyni zdědil jistou nesnášenlivost k někomu, kdo vytváří jinost a tvrdí, že je to něco jiného, než co dělají vědmáci, Ale Samuel dokázal obhájit svůj názor před svými přáteli, ti společně před svým bývalým mistrem Samsenem a ten zase přeargumentoval Darethovu kritiku. Tento čas měl Cech a Vzdálení k sobě nejblíž, jak už několik generací ne.

Pokazilo se to vykradením Trezoru. Chvíle, kdy někdo pronikl do tajného komplexu, prošel mezi specialisty na zabíjení, jakoby se nic nedělo, a vstoupil do podzemí, ochladil společný vztah a porodil hořkou nedůvěru. Viktor si musel vybrat stranu, buď držet se svými přáteli, nebo s těmi, ke kterým přísluší. Vybral si přátele a to mu vysloužilo chladně podávané úkoly, prezentované bez emocí a bez nutnosti, aby přežil. A to bylo pro něj překvapivé a nepochopitelné, když se zamyslí, že v té době, dvacet let po Daliině zmizení, bylo v celé České Republice jenom sedmnáct Vzdálených. Viktor se pokusil udělat vše, co bylo v jeho silách a byl odměněn nejnebezpečnějším úkolem, na který se kdy vydal.

Specializace: Hrátky s náhodou, vyvolávání energii pomocí sebepoškozování, rychlé učení.

Speciální předměty: Sada šestkrát posvěcených stříbrných kolíků, bylinkami prolouhované roucho, ochranné amulety a talismany vyšších kategorií, kniha rituálních modliteb a theurgie vydaná panem Johannem Faustem.

Vlastní vozidlo: Modrá dodávka.

 <zpět>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *