Dyson

(Upozorňuji, že tento text může obsahovat spoilery.)

-Interpretace hrdiny:

dyson01_small

-Věk: 52

-Výška: 173 cm

-Oči: Hnědé

-Heslo k bráně do cechu: 6-4-7-5-3

-Počet složených pečetí: 5

-Nejvíce proslaven: Zatím nemá v záznamech zapsaný svůj největší čin.

-Mistři v učení: Derek, sir Dareth, Sleipnir

áci: Desmond, Dalimila, Drozd, Samum

Popis: Dyson je typ muže, kterého je rychlejší přeskočit, než obejít. Má mohutné, vypracované ruce, vypadající jako paže oholené gorily. Tvář jako vytesanou z kamene, který často popraská úsměvem, ale jeho oči se k nim nepřidají. Jsou ledové, nebezpečné, a celkově budí dojem, že zažily něco hrozného a že úsměv je jenom maska. Jenže na to je příliš upřímný a jeho slova příliš hřejivá. Dyson, se svými krátkými vlasy, vypadá jako pořez, ale má eleganci tygra. Jeho pohyby jsou jisté a reakce přesné. Není radno ho podceňovat.

Životopis: Narodil se v Brně, jeho matka chodila do továrny na náboje a jeho otec se živil zedničinou. Neměli o cechu ani ponětí a nechávali svého syna učit v běžné základní škole a potom ho otec dostal přes své kontakty na učiliště. Jenže tady už zasáhla vyšší moc, přesněji cech. Ale vše popořadě. Dysonův dědeček byl známý svým tajnůstkářstvím, žil na venkově, ale dostatečně blízko, aby se do města rychle dostal. Rodiče o něm moc nemluvili a dědeček je na oplátku ignoroval. To, že má vnuka, to mu bylo zjevně šuma fuk, až do doby, kdy pro něj jednoho dne sám od sebe přišel. Jeho rodiče ještě nebyli doma a mladý Dyson, který se tehdy jmenoval Jindřich, byl zvědavý, co jeho děd chce.

Dědeček mu ukázal cech, ale z té odvrácené strany. Ze strany krve a násilí. Myslel si totiž, že je Dyson připravený na střetnutí s vědmákem, který se snažil utéct lesem. Dal Dysonovi do těla jed a do rukou sekeru. Potom mu ukázal, jakým směrem vědmák utíká a podle čeho ho má hledat. Mělo to dokázat, jestli je jeho vnuk dost silný (dědeček byl tradicionalista) a pokud by nebyl, jed ho zabije. To Dyson moc dobře věděl a vyprovokovalo ho to ke stále většímu a většímu výkonu. Dostihl vědmáka a zabil ho. Netřeba rozepisovat, jak moc násilné a drsné to bylo pro šestnáctiletého kluka, otevřené rány od sekery, krev zamazávající ruce…jeho dědeček ho stopoval a naočkoval mu protijed. Potom ho odvezl do Prahy a vzal do cechu. On sám k němu nepatřil, aby byl zkušený člověk, věděl o něm a znal sira Daretha. Představil mu svého vnuka a na kolenou ho požádal, aby přijal mladíka do svých služeb. A tak se Dysonovi dostalo výcviku a seznámení s novým světem a poměry. Uzavřel krevní bratrství se svým vrstevníkem Šordinem, neboť sám žádné bratry neměl.

Své rodiče poprvé navštívil po deseti letech a nedokázal si je spojit s těmi lidmi, které kdysi znal. Už to nebyli jeho rodiče, byli to zarmoucení a žalem zlomení lidé. Zjistil, že dědeček zemřel dva roky po jeho příchodu do cechu. Svým rodičům se představil jako podomní prodejce a pozván dovnitř si s nimi alespoň chvíli popovídal. Potom odjel a do Brna se už nevrátil jinak než za prací. A že jí bylo.

Navázal kontakty v zahraničí, směňoval zbraně a vybavení, učil se, jak se o takové věci postarat a jak je vylepšit. Díky svým učitelům, píli a vrozené šikovnosti se propracoval na cechovního zbrojmistra, opatrovníka zbraní a podle pověstí člověka, který by měl rozumět jakékoliv zbrani na světě. Jak jejímu systému, tak jejímu použití. Od mečů, seker, přes samopaly a pistole až po výbušniny a rakety. Tato specializace se dědila ze zbrojmistra na svého žáka a při smrti Nataši měl Pražský cech pouze dva zbrojmistry – Dysona a sira Daretha.

Specializace: Zbrojmistr, znalec chladných, střelných a výbušných zbraní, puškař, pažbář, mečíř a kovář.

Speciální předměty:  Rotační kulomet z Vietnamu, pokřtěný krví svých nepřátel a směněný za dvě bedny nejjemnější whiskey.

Vlastní automobil: Mitsubishi L200.

<zpět>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *