Křest knihy Muž, který se modlil

Křest proběhl dvacátého července roku dva tisíce čtrnáct v čokoládovně U Klementa v Praze. Tato roztomilá čokoládovna mi připadala ideálním místem pro malou komunitu lidí, kteří na křest přijeli. Odhadem nás tam mohlo být tak dvacet. Pila se, jak jinak, čokoláda, absinth, společnost nám dělal hudebník a virtuóz, slepý violoncellista pan Jiří Červený a tři skvěloúžasné tance předvedla okouzlující tanečnice Jana Marešková.

Kniha byla pokřtěna panákem Absinthu San Antoine, zároveň s křestem probíhal i osobní prodej, kdy byla každá kniha zvláště zapečetěna pro nového majitele – jako pečeť jsem používal pečetidlo se znakem Jing-Jang. Atmosféra byla moc skvělá, přítomní byli i dva fotografové, kteří ale stále ještě nedodali nafocený materiál, a tak si  musíme vystačit se zatím jednou jedinou fotkou, kterou se mi podařilo sehnat. (Edit: podařilo se mi získat několik fotek z mobilu jednoho návštěvníka, takže přidávám…)

10754851_774409815958776_2133683854_n

Program křestu byl rozdělen mezi tanec, prezentaci, hudbu, tanec, křest a další tanec. Končilo se přibližně v deset hodin a i když kniha vyšla vlastním nákladem „jen“ v padesáti kusech, tak na počet zúčastněných se prodalo rekordních šestnáct knih. Konec čísel, bylo to moc fajn, na jaře si to zopakujeme.

<zpět>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *