Ragnar Aodh Cómhan Simpson

(Upozorňuji, že tento text může obsahovat spoilery.)

-Interpretace hrdiny:

ragnar01_small

Věk: 44 let

Výška: 173 cm

Oči: Barva tekuté oceli

Kategorie: Mocný

Udán v procentech cechu: 46%

Zaměření: Mistr vzduchu, mistr devatenácti řemesel: Alchymie, kovotepectví, runařství, sklářství, matematika, hodinářství, mlynářství, klenotnictví, malířství, sochařství, hvězdářství, léčitelství, ptáčnictví, okultismu, puškařství, proutkařství, zaříkávačství, vodnářství,  theurgie

-Nejvíce proslaven: Terorizováním českého cechu

Mistři v učení: Vědmák Cómhan, skupina arabských čarodějů, runař Gabriel, operativec Shinken,

Popis: Krátké černé vlasy, živé, neskutečné oči, průměrně vysoký, oblečený v dlouhých černých kalhotách, v modrý košili a šedém saku. Ragnar není jeho skutečné jméno, je to pouze přezdívka, kterou si sám dal, podle mýtu Ragnarök, severské legendy o konci světa. Ragnar se považoval za muže, který způsobí konec cechu, takového, jak ho znají ostatní. Mezi jeho další přízviska, které dostal či si sám dal, patří Vizionář, Světlonoš, Rysí svit, Ústa pána, pan Miliardový, Mistr devatenácti řemesel, Polobůh.

Životopis: Ragnar je synem Aodha z Arábie a české podnikatelky Anety Modré. Většinu svého nedospělého života strávil v zemi svého otce, kde se k jinosti a celkově magii přistupuje jinak. Tam není považována za pokřivení, posednutí temnotou, tedy že heretik vlastně jenom využívá něco dalšího, tam je to bráno za skutečnou magii. Ale ať tak či tak, stíhaní heretikové si musí dávat veliký pozor, komu důvěřují, a proto měl Ragnar neobyčejné štěstí, že ho učilo mnoho mistrů a měl možnost se dozvědět prakticky vše, co chtěl.

Ragnar byl už jako dítě velice zvláštní člověk. Jeho neobvyklé oči ho činily tajemným a vrozené nadání zase nebezpečným. Všechny mantry a jinostní struktury, které uměl jeho otec, také vzdušného elementu, už uměl v patnácti letech. Puberta měla za následek, že se jeho schopnosti utlumily, praktické studium nahradilo teoretické. Ragnar měl domácí studium, ve kterém mu dělaly společnost Achmed a Jir-ksa, dva osobní strážci vybraní jeho otcem. Vlastně nebyl nikdy sám, vždy mu dělal společnost nějaký stín. Jeho otec, Aodh, s ním měl velké plány. Vychovával ho jako zbraň, která mu pomůže získat větší moc. Ale i přesto, že se kolem Ragnara pořád točili lidé – učitelé, ochrana, pomocníci, další heretici, nikdy nepoznal skutečné kamarádství. To ho poznamenalo, ale přesně tak to Aodh chtěl. Přál si, aby Ragnar neokusil hřejivé city, takže aby je ani neuměl vyjádřit. Bezcitná zbraň, ve kterou se dítě pomalu měnilo, měla jednu slabinu, se kterou Aodh nepočítal. Po pubertě se Ragnarova moc znásobila. Najednou byla těžko vyčíslitelná, žádný ze soudobých čarodějů, ať mladý či starý, mu nemohl konkurovat. A Ragnar z té temnoty, která ho mučila a kterou musel překonávat zas a znova, zešílel.

Prvním aktem změny jeho chování bylo zabijí svého otce, který ho právě zasvěcoval do mocných kouzel bez elementu, do kouzel krve a násilí, když si ho Ragnar podvolil a popravil. Potom opustil Arábii, hledal svou matku, se kterou mu otec zakázal se stýkat. Tak mocný vědmák, s bohatým  kontem a dvěma osobními strážci, měl jistě vzbuzovat pozornost, jenže Aodhovi společníci se rozhodli jeho prchnutí raději tutlat, stejně jako dosud tutlali jeho existenci, aby měli v rukávu rozhodující kartu, a Jir-ksa sama byla schopná vědma v oblasti maskování – dokázala se spolu s oběma vědmáky zahalit a zakrýt jejich jinostní původ, takže je ani speciální amulety nezachytili.

Putovali po celém světě. Mnohé viděli, hodně se naučili. Jir-kse se narodil syn, Agupi, ale Ragnarovu matku nenašli. Buď byla mrtvá, anebo se dobře ukrývala. Místo ní našli  Otakara Falvira, nebo spíš on našel je. Dal Ragnarovi směr a cíl, zažehnul v něm plamen poslání. Ragnar je idealista, věří, že jdou věci i jiným způsobem, než je politika a peníze. Začal vytvářet plán a Falvir mu vydatně pomáhal, zatímco Achmed, Jir-ksa a jejich syn ustoupili do pozadí a začala v nich hořet nenávist k Otakarovi. Jenže si nedovolili nic říct, Ragnar byl učarován tímto starým, zkušeným mužem, který sice neuměl jinost skoro používat, ale naprosto přirozeně jí rozuměl. Ragnar přijal jeho plán za svůj a ještě ho v mnohém vylepšil. Začal vytvářet osidla, některé pavučiny se přetrhly, některé plány nevyšly, ale jiné se postupně vyplňovaly Falvirovým i Ragnarovým cílem bylo dát vědmákům svobodu, aby se nemuseli schovávat, aby měli život, jaký si zaslouží.

Hlavním úspěchem bylo získat zrádce, který je na vysokým postu cechu. Ale skutečným a bravurním tahem bylo získat člověka s přístupem do cechu, ale zároveň bez pečetí, které by zabránily informace prozradit. Někdy v dobu už Achmed Falvira nenáviděl a myslel si, že je chce svést na špatnou cestu. Ale přepočítal se, Ragnar Falvirovi příliš věřil a tak, když se naskytla příležitost a Achmed selhal, dal ho Ragnar bez milosti popravit.

Jenže ani Falvir, ani nikdo jiný nepočítali s tím, že se Ragnar do zrádce cechu zamiluje, a že láska odvede jeho pozornost a on vkročí do pasti, ze které nebude úniku, a kde ho zrádce všech zabije.

Speciální předměty: Dýka milosrdenství, dlouhá dýka, šedý hábit, řemínek na zápěstí

Smrt: Zabit injekcí s nervovým jedem, přestalo mu bít srdce

 <zpět>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *