Martin Hulej

Pozor, tento text může obsahovat spoilery

Interpretace hrdiny:

 

EPSON scanner image

Věk: 28 let

Výška: 179 cm

Oči: Hnědé

Heslo k bráně do cechu: Golemové nepoužívají heslo. Na jejich příchod musí zareagovat amulet, stopující jejich auru. Musí vyslovit dvě runy z devadesáti sedmi možných, které byly pro jeden týden určeny jako odemykací. Zároveň tyto runy deaktivují jejich schopnosti bojovat uvnitř cechu. Poté na speciálním snímači oskenují svůj jazyk a písmo, které je na něm vytetováno. Až poté mohou vstoupit do cechu.

Počet složených pečetí: 8

-Nejvíce proslaven: Získáním artefaktové kostky Luibia

-Tvůrci: Viliem, Vesmír

Žáci: Klára, Marcela

Popis: Kudrnatý, černovlasý muž s tmavým pigmentem pokožky a tenkým knírkem kolem úst. Oblečený do šedého hábitu, pod kterou má kroužkovou košili, anebo v jednoduché košili a tmavých riflích. Pohybuje se kachní chůzí a má nahrbená záda. Je vláčný a tváří se flegmaticky, než dojde k něčemu důležitému. To se naopak pohybuje ladně, s neobvyklou jistotou  – pryč zmizela jeho neohrabanost. Je nebezpečným soupeřem a jedním z nejlepších golemů, jaký cech za posledních několik století vyrobil.

Životopis: Martinovo zrození začíná ve Věži. Kabalista Vesmír a symbolik Viliem se spojili, aby vyrobili nového vůdcovského golema. To se jim povede, jenže v tomto golemovi se odrazilo i něco z jejich tvůrců – již nemají dost zkušeností a znalostí, aby vytvořili chladné bojové stroje, ale Martin má část lidskosti svých tvůrců, tu, kterou tak dlouho popírají. A přes všechno šikanování a urážky pro jeho nízké postavení je pro cech další golem nenahraditelný – odvažoval se do míst, kde by operativec zahynul a jejich počet je už tak mírně řečeno, malý, a to i přesto, co dokáže. Nevadí mu ani otrávené výpary, ani jinostní pasti. Jako tvor země a vzduchu dokáže jinost snadno vysávat a v sobě kumulovat jako potravu a zároveň zdroj energie. Čím více toho vysaje, tím je silnější.

Martin odmítal své postavení chodící sochy. Přál si být něco víc, být roven ostatním v cechu, a byl překvapen, že ho jako sobě rovného bere cechmistr Dareth. Nikdo z golemů mu to nikdy neuvěřil, ale oni si spolu dokonce i povídali. A Martin, ať byl úkol sebehorší, to pro Daretha rád udělal, a přitom si stěžoval na neustálou diskriminaci golemů a připomínal jejich vlastní inteligenci, rámec chování a emoce. Jednoduše, přál si, aby lidé braly golemy za víc než jenom myslící stroje.

Po Martinovi se zrodili i golemky Klára a Macela. S nimi Martin vytvořil tým, znal jejich přednosti i problémy. Dokázal je využít. Brzo se stal nejlepším golemem, jakého cech měl, možná jeho větší sada emocí a rozšířené myšlení nebylo na škodu. Byl praktický a mazaný. Překvapoval své tvůrce a ti ho povýšili na velitele golemů č.1 až č.9, tedy většiny golemích sil, kterými cech oplýval.

Jeho čas se ještě nenaplnil, i když při posledním úkolu, jenž dostal a který se odehrával na hřbitově, měl namále.

Specializace: Vysávání jinosti, boj na blízko, velká rychlost, velká síla, vidění ve tmě, odolnost proti jedům.

Speciální předměty: Vysoce kvalitní kroužková košile.

Vlastní automobil: Žádný

<zpět>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *