Lov Následníků

Lovit vědmáky je snadné. To se naučí každý operativec. Vystopují neopatrného, dostanou ho, kam chtějí, a tam to s ním ukončí. Nikdo nedokáže být opatrný pořád.

Jenže lovit operativce je těžší, on zná zvyky cechu, pohybuje se v nich jako ryba ve vodě, ví, kde je ve větším bezpečí a kde ne. Ví, co si může dovolit. A pokud je to operativec, který vládne vědmáckou silou, tak je nebezpečnější dvojnásob.

Potomci Postracha měli své místo v cechu, i když se jejich bratři vzbouřili. Byli k tomu dohnáni, říkalo se, měli jim věřit. Pečetě přestaly fungovat a rozplynuly se jako vosk v plameni a zbývající Následníci podstoupili dlouhé runy – drastickou a bolestivou metodu, kdy jsou na kůži oběti vytetovány symboly, které jí zabrání mluvit o některých věcech před nepovolanou osobou. Potomci mnohokrát ujišťovaly své příbuzné v cechu, že oni jsou s ním, že bojovali proti svým bratrům a umírali pod Postrachovým mečem. Ale ti, na kterých záleželo, tomu neuvěřili. Co když i dlouhé runy dokáží prolomit? Musela být přiznána pravda – Následníci nejsou kasta, která musí v cechu zůstat, navíc, vzepřeli by se proti Vatikánu, a tak byl vypracován plán, jak se jich zbavit.

Strategií a řízením vrahů pověřil Dareth analytičku Ranustu. Ta se úkolu ujala se ctí a smutkem, vždyť měli zabít své přátele, lidi, které znali. Ale museli. Pro ochranu informací byli vybráni pouze čtyři výkonní bojovníci, aby akt provedli. Pan Šedý, bývalý operativec a člen cechovní rady, postarší Sleipnir a neméně zkušený Spalumráz, a nakonec zabiják Dust, jeden z členů Stvůřina komanda. Tito muži se pod rouškou noci vydali do příbytků Následníků, vybudované pro jistotu cechu přímo v katakombách sídla, a jednoho po druhém podle Ranustina plánu vyvraždili. Na obranu se stihli postavit pouze dva Potomci, Plamen a Poutník, ale nedokázali synchronizovaným a zkušeným válečníkům, jakými rozhodně byli jejich soupeři, dlouho vzdorovat.

Doplnění textu proběhne příště…

<zpět>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *