Sailem

(Upozorňuji, že tento text obsahuje spoilery)

EPSON scanner image

-Věk: 26 let

-Výška: 184 cm

-Oči: Modrošedé

-Heslo k bráně do cechu: 5-6-4-5-8

-Počet složených pečetí: 5

-Nejvíce proslaven: Zabitím Mechromancera a obranou cechu.

-Mistři v učení: Šelma, Dyson, Šerý

áci: Seto

-Popis: Sailem je štíhlý muž s širokými rameny, krátkými vlasy a s nakažlivým úšklebkem. Skvěle doplňuje Soňu na jejich společných akcích, je veselý, náladový, takže ho může někdo uklidňovat, a je přesný ve své práci. Šelma ho naučil dobře, s hvězdicemi pracuje jako skutečný mistr.

Sailem je ten typ pohodáře, pro něhož nic nespěchá až do té doby, než to začne hořet. Na většinu otázek odpovídá „jde to“, ale pokud jde o vědmáky, odsouvá lehkovážnost a nasazuje profesionální rukavice.

Životopis: Jako dítě narozené v cechu se připravoval na svůj úděl celý život. Když dostal jako mistra Šelmu, dalo by se říct, že byl zklamán. Očekával někoho více akčního, kdo nepřijde shrbený a mlčící na cvičiště, kdo mu nebude trpělivě vysvětlovat nutnosti bezpečnosti, což se naučil už dávno. Zkrátka a dobře, moc pozornosti mu nevěnoval a když si toho Šelma všiml, dostali se do slovní pře. Sailem se mu vysmál, že co dělá, dělá špatně, neumí učit a že mu nedokáže nic předvést. Dokonce zašel tak daleko, že Šelmu osočil z krátkého pobytu v Cechu a že neví, jak to tam chodí. Sdělil mu, že vlastně ani netuší, proč tu je. A tak vlastně Šelmu vyzval na souboj.

Střet byl velmi krátký a velmi rychlý. Sailem zůstal na zemi a těžce dýchal, mezi jeho obličej a dosud vibrující hvězdici zaraženou vedle jeho ucha by se nevešel ani vlas. Od tohoto incidentu poslouchal velmi pozorně vše, co Šelma říká a stal se jeho stínem.

Soňa se stala jeho nejčastějším společníkem na akcích. Dalo by se říci, že si mezi s sebou vybudovali velmi důvěrný vztah, ale nic intimního spolu neměli. Fungovali hlavně jako záloha, Sailem občas říkal, že jim to velitel rychlého koordinovaného útoku (zkrátka VRKÚ) dělá schválně, protože si myslí, že jsou křehcí jako sklo, ale pravda byla taková, že Sailem a Soňa byli jako záloha nejlepší. Když nepřítel utíkal, nic přes ně neproniklo. Tak to fungovalo pořád dál a dál, Sailem se učil a získával zkušenosti. Šelma odešel do důchodu, ale stále si se svým učedníkem dopisoval. Dával mu rady, zvláště poté, co sám dostal svého žáka, Seta. Sailem netušil, jak má takového žáka připravovat, snažil se, ale nebyl učitel a jeho taktika tréningu nebyla tak dobrá jako jeho mistra. Neosvědčil se, což Seta přišlo draho. Získal pouze dvě pečetě, ale měl dostatečný potenciál, aby zůstal jako externí operativec. Sailem si to nikdy neodpustil. Neměla to být jediná chyba, za kterou bude potrestán.

Nebyl totiž se Soňou, když ji unesli. Měl být, ale nebyl. Najednou byla pryč, všichni po ní pátrali – Sailem nejzuřivěji a nejdéle, ale Soňa zmizela a nebyla k nalezení, ani podle druhého vyhledávacího čipu, získaný od Maud.

A když zaútočili na Cech, nikdo se nemohl Sailemovi divit, že se snažil zachránit, co se dalo. Vstoupil do Trezoru a vzal si z vitrín několik nejsilnějších předmětů, co tam byli. Zahalil se do neviditelnosti a vydal se do útoku. A když vypnula elektřina a cechem otřásly pochybnosti o obranyschopnosti, on nepzaochyboval a i když ustupoval, znovu a znovu útočil jako napadená kobra.

Specializace: Vrhací hvězdice, útoky ze zálohy, maskování.

Speciální předměty: Kápě neviditelnosti, postroj s časoměry, dvě jinostně ošetřené hvězdice.

Vlastní automobil: Škoda Oktávie.

<zpět>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *