Simon

(Upozorňuji, že tento text může obsahovat spoilery.)

-Interpretace hrdiny:

simon_small01

-Věk: 34 let

-Výška: 190 cm

-Oči: Šedé

-Heslo k bráně do cechu: 7-7-6-5-4

-Počet složených pečetí: 9

-Nejvíce proslaven: Bojem s Ragnarem v domě významného politika.

-Mistři v učení: Soumrak, Sylvio, Sýček

áci: Žádní

Popis: Simon je nejkrásnější muž v cechu. Obličej bez jizvy, šedé oči jsou hluboké a podmanivé, kdyby povolil světlým vlasům přerůst jeho uši, jistě by mu padaly ve vlnách. Je jen kousek od toho, aby se mu nezalesklo v oku, kdykoliv se usměje. Ženy před ním omdlévají, muži rudnou vzteky. Vypracovaná postava je správně vysoká i správně těžká, umí se správně chovat, je tichý a tajemný, sečtělý a zkušený. Ale stejně jako každý jiný, i on občas narazí.

Životopis: Simon patřil k těm dětem, co měly všechno a když na něco sáhl, to se mu podařilo. Jeden Vzdálený mu později sdělil, že to se muselo zákonitě pokazit. Jeho rod patřil k cechu, jeho rodiče, dědeček, dokonce i jediný sourozenec a i on, všichni do cechu docházeli, cvičili se, pracovali pro něj, sloužili mu. Jenže v dobách minulosti byl cech v mnohem větším ohrožení, než nyní. Někdy ani být připravený nestačilo, ne pro rodinu, pobitou ve vlastním, zabezpečeném domě. Toto měl na svědomí Ragnar, ale Simon si toho nebyl vědom. Byl rád, že nebyl přitom.

Čas letěl a Simon se přes to přenesl. Nebyl sám, vždyť toto se stávalo kdekomu, vše v pořádku a najednou, lidé padají jako mouchy. Cech nemůže odpustit vědmákům, už jen kvůli minulosti. A Simon, sice se vždy usmívá, je přátelský, ale co se mu děje v hlavě, tam se nikdo nedostává. Na co myslí, nad čím každý večer uvažuje, když jde spát, v náručí samoty anebo nějaké dívky. Na co si vzpomene, když vidí meč, anebo brokovnici. Simon cítil hluboké zadostiučinění při pohledu na každého mrtvého vědmáka, hlásil se do každé akce a odcházel s ní se zářivýma očima a zakrvácenými dlaněmi. Brzy si jeho schopností všiml cechmistr Dareth a povýšil ho na pozici své osobní ochranky. Odtud měl sice menší šanci chodit na větší akce, na druhou stranu se ho cechmistr nebál vyslat na nic osobního. A tím způsobem se Simon setkal s Ragnarem. Šílený vědmák mu neprozradil nic o sobě, ani o jeho vítězném střetu s celou jeho rodinou, jednoduše si s ním pohrál a nechal ho být, poznal záblesk šílenství v Simonově oku a toto stačilo, aby vykvetlo.

Simon se užíral svou porážkou, tvrdě trénoval, myslel na svého soupeře a sbíral střípky informací, které by ho k němu dovedly. Chtěl ho porazit sám, zneškodnit, zlikvidovat. Jenže potom cechmistr zemřel, nemohl tomu zabránit, Simon opět prohrál a užíral se ještě víc. Dostal za úkol tvořit vnější ochranný prstenec rady a proto byl i mimo Cech, když zrádce zaútočil. Když dorazil s útočnou skupinou pokusíc se nazpět dobýt opevněné pozice, narazil na pana Šedého. Tomu se splnilo přání, Simon a ostatní byli zdrženi a když pan Šedý z ničeho nic omdlel, bylo již pozdě.

Specializace: Boj beze zbraně, charisma, okouzlování, odvádění pozornosti, plížení.

Speciální předměty: Rodinný stříbrný meč a sada ochranných amuletů.

Vlastní automobil: Několik, od sporťáků přes dodávky až po obrněný náklaďák.

<zpět>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *