Bar Ochranná Známka (vlákno s diskuzí)

Home Forums Forum Universum MKsM Bar Ochranná Známka (vlákno s diskuzí)

This topic contains 9 replies, has 1 voice, and was last updated by  Diuk 1 month ago.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • Author
  Posts
 • #2433

  Diuk
  Keymaster

  Ludevitova hospoda je neutrální místo a generální štáb pro diskuzi o universu MKsM.

  #2444

  Diuk
  Keymaster

  Tedy první příspěvek.:-)
  Věděli jste, že celá série Muže, který se modlil, vznikla ze zlosti?
  Sice jsem měl připraveno několik podkladů předem, které jsem chtěl ve vhodnou chvíli spojit dohromady, ale teprve zlost stvořila Sivaka, do kterého jsem ji všechnu dal a z níž vznikl náš starý známý, vulgární metalista.

  #2482

  Diuk
  Keymaster

  Dneska další zajímavost.
  Vzdálení, kněžská kasta cechu, vznikli na motivy animovaného seriálu Simpsonovi. Konkrétně díky jednomu z dílů, ve kterém jsou Homer a Flanders lovci lidí a k pronásledování pachatele jedou autem. Homer jede příliš rychle a Flanders se ze strachu začne modlit, aby v pořádku dojeli a nic se jim nestalo.
  A v tu chvíli se v mé hlavě zrodil první Vzdálený, ohybač štěstěny.

  #2569

  Diuk
  Keymaster

  Dnes další zajímavost. Vědmáci, hlavní nepřátelé cechu v universu MKsM, nesou své jméno ne ve spojení se Sapkowskiho Zaklínači, ale z prostého kořene slova – vědět. A jak je známo, vědmáci svou vírou a znalostmi ohýbají realitu.

  #2570

  Diuk
  Keymaster

  Číselná kombinace vyřčená před branou cechu není jen pojistkou, při které se kontroluje majitel, jeho hlas a sítnice. Je to i připomínka atributů, které mu jsou
  přiřazeny po získání pečetí.

  Atributy: Znalost, obratnost, síla, vnímavost, představivost
  -Šelest: 8-8-6-5-8
  -Maud: 7-2-1-3-9 (Maud ještě nemá pečete, pouze jí bylo přiřazeno číselné
  heslo, aby se mohla vůbec dostat do cechu.)
  -Sivak: 5-3-8-6-2
  -Šordin: 6-3-9-5-3
  Pouze jediný člověk na seznamu členů cechu získal ke všem znalostem číslo 9.
  Dosud žije a nese cechovní jméno Stvůra.

  #2637

  Diuk
  Keymaster

  V začátku první knihy je narážka na Noční Klub, dvoudílnou sci-fi sérii pana Jiřího Kulhánka, kde podobně jako u něj i hlavní velitelství cechu sídlí v podzemí.

  #2661

  Diuk
  Keymaster

  Dneškem přidaný příspěvek Viliemovy výpravy shrnuje mou měsíční práci na projektu „povídka do podniku“.

  Viliem je nejmocnější Vzdálený a spolu s Venomem Kamenorukým se podíleli na několika historických událostech, zaznamenaných pod označením Legendární výpravy nebo také Viliemovy výpravy.

  Pan Viliem, mluvící mrtvým jazykem, neloví v těchto výpravách vědmáky a vědmy, ale starodávné znalosti, které si přeje uchovat do budoucnosti – mocné síly, jenž by jednoho dne mohly zachránit svět, který zná.

  #2966

  Diuk
  Keymaster

  Dnešní zajímavostí je:

  Inspirací pro vzorec chování mocného vědmáka Ragnara Simpsona nebyl nikdo jiný než L z proslulé mangy i anime Death note.

  Přál jsem si, aby ho jeho síla natolik měnila, že by byl v očích ostatních svým chováním brán jako částečně šílený. A L se svým množstvím podivných zlozvyků byl skvělou inspirací.

  #3035

  Diuk
  Keymaster

  Dneska si popovídáme něco málo o Maud.

  Tahle roztomilá dvanáctiletá bombová teroristka s širokým sortimentem barevného oblečení, úchylkou na čokoládu a dynamit, se shlédla v počítačové postavičce Tiny Tina z proslulé hry Borderlands 2. Je nabíledni říct, že je vytvořená podle ní, ale to není pravda (ač se to na první pohled může zdát). Maud je její největší fanoušek, přijde jí, že měli podobné dětství a že její život je také jedno ulítlé dobrodružství.

  Avšak jak stárne a dospívá, zjišťuje, že Tina bude vždycky stejná, zatímco ona se musí vypořádat i s normálními lidskými věcmi. Vlastně první okamžik, kdy si uvědomila, že se nemůže chovat a nemůže být jako Tiny Tina, byla chvíle, kdy dostala první menstruaci.

  Maud čeká ještě dlouhá cesta za sebeobjevením. A její na dřeň oškrábaná víra jí umožňuje věřit mnoha věcem, velmi snadno a velmi přesvědčivě. Vlastně by z ní byl vynikající vědmák, nebýt toho, že se narodila operativcům. A nebýt toho, že vědmáky nenávidí.

  #3110

  Diuk
  Keymaster

  Viliemovy výpravy z projektu Povídky do podniku, který se odehrává v roce 1897 a který je umístěn do čtyř míst v Praze (viz příspěvek na hlavní stránce), získal za dobu působení soutěže aneb kdo první získá všechny čtyři fragmenty básně, pět tisíc shlédnutí. To znamená, že nejméně pět tisíc lidí o tomto projektu ví. Děkujeme vám za podporu 🙂

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.